Co Ciebie ogranicza? – Wybierz możliwości a nie strach !!! – Odcinek 29

Co Ciebie ogranicza? - Wybierz możliwości a nie strach !!! - Odcinek 29

Tak sobie myślę: co nas ogranicza… To jest temat na pewno na długi wywód.

I myślę, że każdy ma swoje powody. Ale póki co – TE STRASZNE OGRANICZENIA 😱

Co Ciebie ogranicza?? Przyzwyczajenia? Strach? Nawyki? Rutyna? Względne pojęcie że może być? Jest jakoś i nie jest najgorzej?

Ja też miałem różne ograniczenia…… i pojawiają się także u mnie ciągle nowe…. Czy jest na to jakiś sposób? Żeby walczyć o siebie? 

 

Zawsze gdy zauważam, że dopada mnie rutyna (bo wcale nie jest to proste zauważyć ten moment) myślę: a gdyby tak spróbować czegoś innego? Wiem, że pewnie zastanawiasz się teraz: zrób coś nowego… łatwo powiedzieć. MASZ RACJĘ. Łatwo powiedzieć i trudno zrobić. Ale ja nie namawiam Ciebie do porzucenia pracy czy wyprawy w Himalaje. No na pewno nie na początku 🙂 Ale zacznij od najprostszych czynności aby przełamać schematy.. Wstań z łózka inna nogą, zacznij się golić od innego ucha niż zwykle, pojedź do pracy inną drogą, wsiądź do innej linii autobusowej, zjedz jakąś nową potrawę której nigdy nie próbowałeś, wypożycz hulajnogę. 

ZRÓB COKOLWIEK INACZEJ🙏 Przełam swoje nawyki. 

Nie możesz oczekiwać że coś się samo zmieni jeśli TY nic nie zmienisz. Jeśli jeździsz tym samym autobusem to dojedziesz tylko do tych samych miejsc… Zmiana zależy tylko od Ciebie.

To są wybory życiowe – brzmi to strasznie poważnie. Ale tak nie jest. Bo umiesz to robić, umiesz wybierać, umiesz podejmować decyzje. Bo stajemy przed wyborami przez całe życie, chcąc czy nie chcąc-  musimy decydować albo życie czy ktoś inny zadecyduje za nas. Nawet kilka razy dziennie coś musimy wybrać, postanowić. Prawda? Więc albo zaczniesz decydować o swoich (na początku) drobnych zmianach albo pozwolisz po prostu innym kierować Tobą i Twoim życiem.

Boisz się porażki? Boisz się odrzucenia? Boisz się opinii rodziny, znajomych, ludzi? Ja też się boję. Bo strach jest nieodłączną częścią naszego życia. Jeśli ktoś się nie boi to albo oszukuje albo ma nie pokolei w głowie. Strach jest częścią naszego przetrwania. Jeśli się nie boisz to nie masz instynktu samozachowawczego. Oczywiście nigdy nie ma gwarancji sukcesu. Mówią, że droga do zwycięstwa prowadzi przez pasmo porażek… I pewnie tak jest. Bo jeśli podejmujesz jakiś wybór, który nie jest dla Ciebie “zwykłym” działaniem – można liczyć się z porażką. Na pewno “poczucie bezpieczeństwa” jest bardzo silne. “Bezpieczne” czyli to co znamy i do czego się przyzwyczailiśmy, ale nie koniecznie jest to dla nas najlepsze. Często zostajemy w tych ograniczeniach złudnego “poczucia bezpieczeństwa” bo tłumaczymy sobie, że tak jest “nieźle” i “nie najgorzej”

Niestety życie nie jest bezpieczne i znam sporo osób, które utraciły pracę w której pracowali wiele lat. Bo myśleli, że to jest bezpieczne. Bo mieli swoje ograniczenia. Niestety okazało się, że nie przewidzieli sytuacji zupełnie nieprzewidywalnych dla nikogo. Nie mieli swojego planu B. NAWET O NIM NIGDY NIE MYŚLELI.  Aż przyszedł moment, że ktoś zdecydował za nich. I wtedy dopiero okazuje się, że nagle trzeba robić coś innego, trzeba szukać zmiany. I zauważasz, że jednak MOŻNA robić coś innego. I szukasz dla siebie rozwiązań i widzisz że są. BRAWO!!! Bo rozwiązania ZAWSZE są, tylko musimy o nie zadbać odpowiednio wcześniej. Ponieważ gdy jesteśmy sami już do tego zmuszeni decyzjami innych – wtedy następuje stres, niepotrzebne nerwy i nawet panika. Dobra motywacja? A można opracować SWÓJ PLAN B znacznie wcześniej. Wtedy gdy czujesz się bezpieczny i wydaje Ci się, że jest “nieźle” – to jest najlepszy moment żeby coś zmienić 🙂 

Boisz się przegranej? Przegrywanie może okazać się najlepszą drogą do sukcesu. Doskonalenie siebie, nauka, szkolenia, powtarzanie i cierpliwość mogą doprowadzić do mistrzostwa. Dlaczego zatem wielu osobom przegrana wcale nie pomogła ? Bo poddali się za wcześnie. Poddali się zanim podjęli kolejną próbę pokonania własnych słabości. 😱 Uczymy się na błędach  – pamiętasz ?

“Nie trafiłem ponad 9000 rzutów w moim życiu. Przegrałem ponad 300 meczów.

26 razu zaufano mi, gdy miałem oddać rzut na miarę zwycięstwa i spudłowałem.

Przegrywałem w moim życiu ciągle.

Dlatego właśnie osiągnąłem sukces”. [Michael Jordan]

Ale pamiętaj, że nic nie musisz… ‬Bądź tylko otwarty na nowe rozwiązania.‬

‪Nie wyważaj otwartych drzwi i zaufaj człowiekowi, który daje sprawdzone rozwiązanie…‬ Korzystaj z wiedzy ludzi, którzy już przed Tobą coś zrobili . Nie musisz wymyślać jak coś stworzyć samemu od podstaw. Nawet nie powinieneś 🙂 Bo najczęściej ludzie dochodzą do pieniędzy obserwując innych ludzi, którzy te pieniądze już mają. i w jaki sposób je zdobyli. ‬Po co masz tworzyć np sklep internetowy od podstaw czy rozpoczynać własną produkcję nowego produktu? Oczywiście byłoby świetnie gdybyś wynalazł coś czego nikt wcześniej nie odkrył i opatentował to i zarobił masę kasy. Ale ja tutaj chcę pokazać Ci, że nasze ograniczenia można pokonać także małymi krokami, drobnymi zmianami. Są ludzie, którzy mogą Ci podpowiedzieć, są narzędzia które Ci pomogą. Są możliwości, które możesz wykorzystać.

Nikt z nas nie opuści tego świata żywy. A trumna kieszeni nie ma. I życia nie przeżyjesz. Więc dlaczego ktoś ma decydować o Tobie i Twoich wyborach? Opinia otoczenia, opinie rodziny czy znajomych nie pomoże Ci gdy nagle stracisz pracę, nie zapłacą za Ciebie rachunków. Brutalne ale szczere. Wiem co piszę, bo mnie też to spotykało kilka razy w życiu.. Słuchałem innych, że czegoś nie warto, że to nie dla mnie, że to obciach.. A co potem? Gdy miałem zakręty, zawirowania – to wtedy tych samych doradców nie interesowały już moje wybory czy problemy. Więc musiałem się nauczyć przestać zwracać na to uwagę. I marzyć, mieć nadzieję, robić swoje, patrzeć tylko w dobrą stronę, only good vibes.

Polecam posłuchać tego inspirującego dla mnie filmu Roberta Gryn z fb.https://www.facebook.com/robgryn/videos/2348675268527287/

Szkoda, że się bałem…… Ale nie chcę się już bać. Nigdy nie mieliśmy takich możliwości jak dziś. Ale żeby z nich skorzystać MUSISZ MIEĆ MARZENIA, MUSISZ MIEĆ CELE. I wierzyć i mieć nadzieję. Bo marzenia, głęboka wiara, że to osiągniesz spowoduje to, że z każdym wyborem, z każdą nową decyzją jesteś bliżej celu. Kiedyś pamiętam jako dziecko miałem marzenia nieograniczone. Czytałem książki o podróżach i wiedziałem, że mogę. Potem musiałem już zacząć walczyć o swoje marzenia, bo środowisko, otoczenie zaczęło ściągać mnie za nogi. Ile razy jako dziecko słyszałeś: nie wolno, nie rób tego, to nie wypada, nie dasz rady… Kilkanaście, kilkadziesiąt razy dziennie. I co? czy dziecko się załamuje? NIE. Bo chce. BO BARDZO CHCE. I nawet jakieś dziecko powiedziało : “wiem, że nie można ale jak się BARDZO chce to można”.  Prawda, jakie to proste?

Przypomnij sobie jakim dzieckiem byłeś, kim chciałeś być, co chciałeś robić. Odkryj w sobie dziecko. Wróć do marzeń i zacznij je spełniać. Na to nigdy nie jest za późno. Bo nikt na łożu śmierci nie żałuje, że za mało pracował, że za mało siedział w biurze. Wszyscy żałują, że nie żyli tak jak pragnęli. Tylko że wtedy jest już za późno. Ale wszystkim się wydaje, że MAMY CZAS. Jeszcze zdążymy…. a tu klops. A nie ma opcji “przewiń do tyłu” i “wyświetlaj życie od nowa”. Chcę Ci to uświadomić, bo wierzę że wiele osób chce się zmienić ale napotykają właśnie na jakieś ograniczenia. Wiedz, że nie jesteś w tym sam. Wszyscy tak mają. Ale marzenia osiągają tylko ci, którzy decydują się na zmiany. TO JEST MOŻLIWE. Spróbuj od małych kroczków, już od dziś……….

A jak chcesz się ze mną skontaktować i popisać o tym albo porozmawiać – 

NIE OGRANICZAJ SIĘ 🙂 Ucieszy mnie to bardzo. Naprawdę, będę mega szczęśliwy jeśli zechcesz podzielić się ze mna swoimi wątpliwościami czy lękami czy ograniczeniami. Ze mną kontakt będzie łatwiejszy niż z kimś z bliższego otoczenia czy znajomych. Bo ja nie oceniam nikogo i nie krytykuję. 

Zapraszam do kontaktu i na moją stronę https://andrzejgnoinski.pl lub przez facebook albo podaję Ci “osobistego” maila, na który możesz pisać andrzejgnoinski2@gmail.com 🙂

Odpiszę.