Niemożliwe nie istnieje. Wierzę w to naprawdę – Odcinek 13

niemożliwe

Niemożliwe nie istnieje. Zawsze jest wyjście. Czasami nieszablonowe a czasami tak proste, że na to nie wpadamy 🙏 Piszę to żeby dać wam i sobie odrobinę motywacji, bo wiem że czasami przychodzą zwątpienia i nie wiadomo co dalej. I chcę opowiedzieć wam o ludziach, którzy mogą być dla nas inspiracją.

Bylem ostatnio na warsztatach networkingowych organizowanych przez PNSA. I wysłuchałem niesamowitej prezentacji Przemysława Świercza kapitana Reprezentacji Polski w piłce nożnej AMP FUTBOLU. Jestem do teraz pod wrażeniem tego co usłyszałem i zobaczyłem. Wstał młody facet, szczupły, w garniturze i zaczął opowiadać. Az sprawdziłem co to jest Amp futbol bo nie wierzyłem. Tak, piłka kopana przez sportowców po amputacjach kończyn. Dopiero jak pokazał filmy z meczów to zorientowaliśmy się ze nie ma nogi. Amputowano mu podudzie po wypadku na motorze. W wieku 29 lat… Jak sam powiedział mógł załamać się, zostać w domu i obwiniać wszystkich o to co się stało. Albo zmierzyć się z tym i żyć i ruszyć do przodu. Dziś jest szczęśliwym mężem, ojcem dwóch córek, reprezentantem Polski, mistrzem Europy i uczestnikiem Mistrzostw Świata. I trenerem w Pasja Grupa Dobrych Trenerów. To wszystko osiągnął po amputacji. I jak potrafi z uśmiechem opowiadać o wypadku, przeżyciach, załamaniach i wzlotach. A cała Reprezentacja Polski jest prawdziwym zespołem i mają dystans do siebie używając hasła #jesteśmyjednąnogąwfinale 😂😂😂👏👏👏.

W po wysłuchaniu tego wykładu mogę tylko pomyśleć o sobie: co MI przeszkadza aby osiągnąć swoje cele? I nie mogę znaleźć żadnej wymówki. Jeśli tego faceta nie załamał straszny wpadek, którego skutki odczuwać będzie codziennie do końca życia to co mnie ma powstrzymać? Opinie innych ludzi? Odmowa 1 czy 2 albo 10? Własne słabości? Ale jakie? Nie chce mi się??? 😂😂😂 co to jest przy prawdziwych trudnościach? I teraz zapamiętam ze jeśli nie będzie mi się chciało albo pomyślę ze czegoś nie mogę to będę pamiętał o Przemku Świercz i o tym że on mógł. Niemożliwe nie istnieje 🙏🙏🙏👍

Dawno nie słuchałem nikogo z otwarta gębą, łzami w oczach i śmiechem jednocześnie. Nawet nie potrafiłem zadać żadnego rozsądnego pytania. Dopiero teraz to sobie wszystko układam….. Brawo Przemek Świercz i koledzy z reprezentacji AMP Futbolu..

I patrząc na to wszystko pamiętajcie, że nie wolno oceniać ludzi pochopnie. Nigdy nie wiesz ile wysiłku tę osobę kosztowało aby być w tym miejscu w którym jest. Co musiał poświęcić, ile stracić, ile zmarnować aby zrealizować swoje cele i marzenia.

Zwracam się do niektórych z was: warto pomyśleć zanim się powie: tobie to się udało 😂😂😂 Uwielbiam ludzi, którzy tak mówią albo nawet tak myślą:„Tobie to się udało”. Tak…wszystko mi się udaje i w ogóle jestem w czepku urodzony (a tak naprawdę w niedziele więc wiecie jak mi się może chcieć)😂😂

A według niektórych wszystko przychodzi mi nadzwyczaj łatwo.
I w ogóle nie zdarza mi się nie spać nocami od stresu, karetka tylko czasami przyjeżdża do mnie (raptem kilka razy w roku) bo miałem podejrzenie zawału w wieku 32 lat a potem wielokrotnie migotanie przedsionków i skoki ciśnienia, zupełnie nie siedzę po nocach nad komputerem i oczywiście mam dużo czasu wolnego i na podróże i zabawę…..

Oczywiście że moją ofertę przyjmuje każdy i każdy chce żebym pracował dla niego i nie istotne że trzeba odbyć dziesiątki spotkań i telefonów często późno w nocy albo w weekendy żeby spiąć transakcje. Ludzie nie są szczerzy, niektórzy obgadują, często coś obiecują, a potem zmieniają zdanie…
To wszystko takie proste. No udało się. Podróże, ciągle na walizkach, tyle lotnisk. Ciągle w restauracjach… to musi kosztować, to nie są tanie rzeczy….Nie mam żadnych zmartwień.

Dla tych co dalej tak myślą i układają sobie obraz innego człowieka na podstawie plotek i Facebooka jedna rada: zamieńcie się z tym kimś o kim teraz myślicie na jeden dzień… przekonacie się, że szybko chcielibyście wrócić do swojego spokojnego życia. Tam, gdzie macie dobrze i bezpiecznie, a przede wszystkim po swojemu. Każdy ma to, na co zapracował…stara prawda.

Wiadomo, że bez hejtu się nie odbywa. Tego pisanego i tego za plecami.

Rada warta zastosowania, choć nie jest łatwe!

“Będziesz stale cierpiał, jeśli będziesz reagował emocjonalnie na wszystko, co ludzie do Ciebie mówią. Prawdziwa siła zawiera się w obserwowaniu wszystkiego z boku, ze spokojem i logiką. Jeśli słowa mogą Cię kontrolować, to znaczy, że wszyscy mogą Cię kontrolować. Oddychaj i pozwól sprawom przeminąć.”

Bruce Lee

Ja od jakiegoś czasu stosuję: “Nie denerwować się tym na co nie mam wpływu.” Bo na strasznie dużo rzeczy nie mam najmniejszego wpływu

Ale są rzeczy na które mamy wpływ i które możemy zmienić już, natychmiast, żeby życie przynajmniej trochę stało się lepsze.

Komórki , smartphony, komputery, telewizja, internety. Są bardzo pomocne i nie wyobrażam, sobie życia bez nich a przecież pierwszy telefon stacjonarny (taki z tarczą do kręcenia – jeśli jeszcze ktoś pamięta ) założyli w domu rodziców jak miałem 14 lat. Kurde ile to lat temu. A telefon komórkowy mam od 1997 roku więc raptem 22 lata. Internet mobilny jest chyba od 2005 roku w Polsce…. Więc nie tak dawno a pozmieniało to nasze życie. Bardzo pomocne a zarazem tragiczne. Pomocne i tragiczne. Niestety. Nie będę opisywał ludzi na ulicach, w kawiarniach, w autobusie czy metrze, Sami widzicie jak to wygląda. Sam się na tym łapię, że coraz dłużej siedzę przed telefonem i korzystam z coraz większej ilości programów i komunikatorów. Jakub B. Bączek napisał ze to nałóg jak u palaczy ale oni przynajmniej stoją razem. 😱 😂

Ostatnio jeden z moich kolegów – pochodzący z Izraela opowiedział mi taka historię: nie jestem ortodoksyjny i cały czas komórka i komputer towarzyszyły w życiu na okrągło. Do czasu aż poznał swoją żonę. Ona bardziej wierząca poprosiła go tylko żeby po ślubie 1 dzień w tygodniu był tylko z rodziną tj. wyłączył całkowicie komputer i komórkę. Początkowo nie czuł się z tym komfortowo ale z czasem, po kilku tygodniach zaczął dostrzegać pozytywy. Ten jeden dzień w tygodniu jest tylko dla rodziny. Ma czas dla dzieci, czytanie i rozmowy. Można żyć bez tv, internetu i komórek. 👍 Wziąłem sobie to do serca i opowiedziałem tę historie w domu. Spróbujemy😂😂😂

Kiedyś napiszę czy się udało 😂😂👍Agnieszka Rylik love ❤